6/21/11

mario demaskavimas

Pagaliau. Kurį laiką neįdėjau jokio posto, nes užsiiminėjau moksliniu tyrimu, atskleidžiančiu vieną stambiausio mąsto sąmokslo teorijų.

Pagrindiniai šio tyrimo tikslai yra demaskuoti visiem gerai žinomo mario žaidimo struktūroje slypintį religinį (krikščionišką) pagrindą, parodyti, jog mario žaidimas sukurtas siekiant priversti jaunimą tikėti Kristumi.

Visų prima reikia pastebėti, jog turbūt šio tyrimo išvados ne visiem pasirodys tokios akivaizdžios, kaip čia bandoma jas pateikti. Prašau skaitytoją susikaupti ir nepasiduoti suktai sumąstytai žaidimo maskuotei. Akivaizdu, kad žaidimo idėjos kūrėjai nebuvo krikščioniškos religijos specialistai, todėl yra tam tikrų skirtumų tarp žaidimo ir religijos, bet turėkit omeny, kad šie skirtumai padaryti jum sugluminti arba dėl kūrėjų išprusimo stokos. Pasižiūrėkime į paveikslėlį nr. 1.

Akivaizdūs aprangos spalvų, veido plaukų gausos panašumai. Žinoma kyla klausimas kodėl žaidime jėzus vadinamas mario vardu, o ne savuoju. Atsakymas toks paprastas, kad net šokiruoja, kaip jau minėta žaidimo kūrėjas matyt nebūdamas krikščionybės specialistas užmiršo Jėzaus vardą, tačiau atgamino krikščioniško romano (biblija) veikėjos Marijos vardą ir asociacijų būdu jį pritaikė Jėzui. Taip Jėzus pavirsta Mario.

Tyrime daugiausiai remiuosi 1985 m. super mario bros žaidimu, todėlpastarasis aprangų palyginimas čia reikalauja stabtelėti. Kaip matome paveikslėlyje nr. 2 1985 metų mario aprengtas ne raudona ir mėlyna spalvomis, o raudona ir ruda, taip pat kitokios splvos naudojamos 1990 metų mario. Išskyrus šiuos metus mario aprangoje dominuoja Jėzaus aprangos spalvos: raudona ir mėlyna (nepaneigiamas ir apnuoginantis žaidimo užmačias faktas). Pasižiūrėkime į įvykius nutikusius 1985 ir 1990 metais, kurie sukėlė tokius pasikeitimus. 1985 m. gruodžio 27d. per palestiniečių kovotojų išpuolius Romos (o juk Vatikanas įsikūres Romoje) ir Vienos oro uostuose žuvo 20 žmonių, o tai žinoma mario žaidimo nuotaiką nudažė tamsesnėmis spalvomis. 1990 metais Lietuvos TSR Aukščiausioji Taryba paskelbė atkurianti Lietuvosnepriklausomybę, todėl juodos mariokelnės šių metų žaidime (kaip ir juodas kaspinas ant Lietuvos vėliavos) simbolizuoja gedulą. Šiuo atveju gedulas skirtas visoms SSRS sukeltų negandų aukoms atminti.

Toliau reikia išsiaiškinti ką reiškia kitos žaidimo detalės: mario brolis luidžis, rudi grybus primenantys priešai, juodi kiautėti priešai, išsiviepusios juodos kulkos, auksiniai pinigai, geri ir priešiški augalai, saulė ir jos metami ugnies raudonumo priešai, drakonas, princesė, karalystės idėja, besikeičiantys mario pavidalai, bei dangaus lygos. (beveik viskas pavaizduota paveikslėlyje nr. 3)

Mario brolis luidžis aiškiai simbolizuoja tikintį žmogų, kuris kartu su mario (Jėzumi) kovoja su įvairiais tikėjimo priešais. Rudi grybukai žinoma yra romėnų kareiviai (paveikslėlis nr. 4). Juodi kiautėti priešai yra vis pasirodantis velnias. Kulkos yra senoliai (paveikslėlis nr. 5), o auksiniai pingigai kuriuos renka mario yra pasiutusio Judo išbarstytos senolių duotos auksinės monetos. Geri augalai, kuriuos mario paėmęs keičia pavidalą simbolizuojažmogaus tikėjimo vaisius bei jo gerus darbus, kurie suteikia Jėzui stiprybės, tuo tarpu blogi, amsintys augalai yra piktžolės kurias reikia išrauti, tai yra žmogaus nuodėmės. Mario padidėja kai paima gerus augalus arbakeičia pavidalą. Padidėjimas simbolizuoja duonos padauginimo aktą,o pakeistas pavidalas, kuris yra baltos ir raudonos spalvos ir suteikiantis mario galią svaidytis raudonais rutuliukais, tiesiogai nurodo į Kristaus kančią, kai jėzus nuplaktas, visas kraujuotas (paveikslėlis nr. 4) (raudona spalva ir raudoni rutuliukai – kraujo lašiukai) ir aprengtas balta marška (balta spalva) neša kryžių. Drakonas simbolizuoja judą tai yra jo išdavystę, kaip žinia išdavystė yra nuodėmė, todėl drakonas visad sergi princesę (princesės niekada nesibaigia, reiškia jų labai daug), kuri simbolizuoja žmonių sielas kurias Kristus gelbsti, tai yra išperka. Ėjimas į dangų žinoma tą ir reiškia, o grįžimas iš dangaus, reiškia prisikėlima. Mario vis bėgioja į visokias pilis ir gelbsti princeses, tai suponuoja karalystės momentą, o juk Kristus yra žydų karalius. Tik dar verta paminėt, kad vėliava iškelta pilyse yra balta su raudona penkiakampe žvaigžde, matyt žaidimo autoriu pamiršo kad dovydo žvaigždė yra šešiakampė arba čia yra nuoroda į raudonosios armijos skriaudas, užklupusias pilį – žmoniją.

Priedai:

1

2

3

4

5

5 Comments:

Ner moteru said...

nunx

Anonymous said...

aš kaip visad norėčiau pasiginčyt... princesė viena, tik ją vis pagrobia ir pagrobia. bent jau tuose žaidimuose kur žaidžiau !! Bet šiaip, tas tiesa. Net ir paprasčiausias santechnikas, tikėdamas dievu ir atsikratydamas velnių (drakonu) gali gauti gerų dovanų - princesę.

indėnas said...

a taip tiesa, aciu aniui uz pastebejima kuris patikslina mano tyrima. taip princese vis pagrobima, bet sia vieta tuomet galime interpretuoti taip, jog žmonių sielos vis suteršiamos nuodėmėmis ir reikia, sielas gelbėti kaskart iš naujo, dėti naujas pastangas, o juk tikėjimas ir yra ne tik paprastas teigimas, jog tiki, bet tai yra nuolatinė pastanga, kitaip tariant tikėjimas be kliūčių, kurias iveikti reikia pastangų, nėra tikėjimas. Tad princesės metafora čia puikiai tinka bet kokiu atveju.

Anonymous said...

Labai patiko, bet nepatogu skaityt, kai reikia skrolint zemyn teksta kad pamatyti iliustracijas. Manau internete galima ir patogiau isdestyti

indėnas said...

nu tai gerai!

Post a Comment